Jdi na obsah Jdi na menu
 


11. 10. 2007

Pohled na nominační problémy před OH Sydney 2000.

 

  

Na Světový pohár do Milána a Mnichova v roce 2000 byl státním trenérem Petr Kůrka - resort Ministerstvo vnitra, a člen SSKP Rapid Plzeň, člen stejného klubu a resortu MV jako Milan Bakeš a Radim Novák kteří bojovali o nominaci na OH Sydney 2000. (Vraťme se však na začátek !) Odjížděli jsme ve složení Bakeš, Bečvář, Novák. Systém nominačních kritérií dle státního trenéra „pozn. nebyl nikdy předložen písemně, natož aby byli nominační kritéria předem konzultovány s některými střelci z Dukly Plzeň. Až před odjezdem na tyto SP mě oznámil připravenou verzi rozstřelu, znělo že Milan Bakeš má účast na OH v Sydney 2000 jistou. Zatímco Radim Novák se má s Václavem Bečvářem rozstřelit o zbylé druhé místo při SP v Miláně a Mnichově.

 

Po ukončení SP v Mnichově a závodě LM 3x40 dne 10.6.2000 si nás svolal státní trenér P. Kůrka, místem rozhodnutí bylo parkoviště v areálu Mnichovské střelnice. Oznámil nám jak by měla podle jeho slov dopadnout nominace, že se mnou na OH do Sydney nepočítá, že jsem ho nepřesvědčil. Oznámil mi, že nominace je na 99 % nezvratná a jenom pouze schválení komisí pro řízení reprezentace dodá platnost jeho rozhodnutí. Po odjezdu z Mnichova jsem téměř okamžitě odeslal dne 15.6.2000 na adresu Prezidenta ČSS p. Jaroslavu Pekařovi a Předsedovi ČOV p. Milanu Jiráskovi, dopis kde se odvolávám proti rozhodnutí nominace státního trenéra na OH Sydney. Dne 27.6.2000 odesílám dopis Předsedovi Komise pro řízení reprezentace, p. Vladislavu Šaňákovi, žádost o přehodnocení, bohužel bez odpovědi ! Začátkem července mi bylo ústně oznámeno p. Šaňákem, že se budu rozstřelovat o druhé místo s p. Milanem Bakešem. Rozhodujícím momentem pro nominaci měl být fakt, kdo z nás obsadí lepšího umístění ze tří disciplín, ten jede !

 

Odjíždím na SP Atlanta – USA s pocitem a vědomím, že se mnou nepromluví ani klika od dveří. Věděl jsem, že kdo stojí na straně státního trenéra P.Kůrky a to především členové SSKP Rapid Plzeň, tj. Šaňákova klika a proč taky jo, když dle osobní snahy prosadit na OH Sydney hned dvoučlenné zastoupení SSKP Rapid Plzeň (dříve Rudé hvězdy). Přinejmenším to bylo cítit ve vzduchu a vidět při kontaktech se státním trenérem Petrem Kůrkou. Přišlo mi, že snaha státního trenéra, prosadit za každou cenu střelce ze svého oddílu SSKP Rapid Plzeň - resortu Ministerstva vnitra byla cítit ve vzduchu po mnoho let před a potom. Během závodu jsem nebyl nervozní, pouze jsem cítil přemíru motivace, která mne podržela až do konce soutěže ! Pochopil jsem, že to jakým způsobem byla vedena nominace byla účelová strategie ze strany vedení ČSS a resortu MV.